AL 2022

artikkel advent.ee-s

Juuli teisel nädalavahetusel, 7. kuni 10. juulini oli Rõõmusaare laagrikeskuses askeldajate laager, mida korraldatakse teist suve rajaleidjate laagrist eraldi. Askeldajad on 4–9-aastased lapsed, kes kuuluvad adventkoguduse laste- ja noorteorganisatsiooni rajaleidjate alla.

Laager algas neljapäeva õhtul lipu heiskamise ja askeldajate laulu laulmisega, sellele järgnes ühine õhtusöök. Teised päevad hakkasid hommikuvõimlemise ja piiblitunniga. Seekord oli laagri teema „Taevas“ ning uuriti nii loomislugu kui ka esimese vihma ja vikerkaare lugu. Samuti toimusid märkide tegemise töötoad.

10-aastane Stefan ütles, et talle meeldis laagri juures väga see, et sai olla koos emaga, sai õues magada ja et laagris oli ka palju sõpru. „Mulle meeldis maastikumäng, lihtsalt mängida ja batuudil hüpata.“ Piiblitundidest jäi Stefanile meelde lugu sellest, kuidas korraga oli palju vett ja pääses vaid kaheksa inimest.

Ka 6-aastasele Milale laager meeldis. „Siin oli väga lõbus ja saime vahvleid süüa. Meeldis maastikumäng ja et saime teha erinevaid märke. Piiblitunnist jäi meelde, et taevas on tähtis, sellepärast et seal elab Jumal.“

7-aastane Selena ja tema 6-aastane sõber Johanna ütlesid kui ühest suust, et neile meeldis väga tuulelohe meisterdamine. „Aga mul läks tuulelohe katki ja kaduma,“ kurvastas Johanna, ent leidis siiski midagi, mis meele rõõmsamaks tegi: „Ma tegin ka käevõrusid!“ Piiblitundidest jäi tüdrukutele meelde, et Jumal lõi taeva ja et esimesel päeval loodi valgus ja pimedus.

7-aastane Hugo, 5-aastane Arnold, 10-aastane Bert ja 9-aastane Oliver kiitsid kõik samuti tuulelohe meisterdamist. Bert lisas, et kõige rohkem meeldis see, et sai sõpradega mängida ja teha erinevaid märke. Samuti olid poisid ühel meelel selle osas, et pühapäevane maastikumäng oli väga hea. Arnold mainis ära ka süstasõidu. „Piiblitunnist jäi meelde, et alguses lõi Jumal taeva ja maa ja et taevas on Taevaisa kodu,“ ütles Arnold.