RL Camporee 2006 - Taani

Sööge torti. Üle 50 meetri! Umbes 3000 rajaleidjat seekordses Trans-Euroopa Divisjoni rajaleidjate laagris Taanis, Stevinghusis, sõid piisavalt torti, et püstitada tordisöömise maailmarekord ja sellega kohalike ajalehtede esikaantele jõuda.

Kuigi rajaleidjad peavad veel tordisöömise maailmarekordi kinnitamist Guinessi rekorditeraamatu poolt ootama, oli toimunud laager edukas. Rajaleidjaid ja nende juhendajaid oli saabunud 26 riigist, peamiselt Põhja- ja Ida-Euroopast, kuid mõned olid saabunud ka Malaisiast, Singapurist, Tailt ja Kuveidist.

Liigutava ristimisteenistuse käigus andsid 18 noort oma elud Kristusele ja koguti 30 000 Taani krooni (üle 62 000 Eesti krooni), millega toetatakse rajaleidjate seltside asutamist Egiptuses ja kaetakse õppematerjalide araabia keelde tõlkimise kulud.

Laagri turupäeval koguti üle 80 000 Taani krooni (enam kui 167 000 Eesti krooni) tegevuse toetuseks Gröönimaal.

Taani rajaleidjate juht Peter Bo Jensen, kes vastutas laagri planeerimise eest, märkis, et kavas oli „palju tegevusi ja huvitav programm, mis aitas siduda erinevatest kultuuridest inimesi laagri kestel.“

Lisaks tavapärasele rajaleidjate programmile, mis on suunatud 10-15 aastastele lastele, pakkusid korraldajad ka vanematele osalejatele (16-19 aastastele Roveritele) eakohast tegevust. Need tegevused, nagu öömatk ja internetikohvik võeti hästi vastu ja olid paljude osalejatega.

Paul Tompkins, Trans-Euroopa divisjoni noorteosakonna juht ütles, et laager pakkus lisaks eredate mälestuste loomisele ja erinevate riikide rajaleidjate kokkusaamispaigale ka „osalejatele märkimisväärset vaimulikku võimalust tulla lähemale Jumalale.“

Seekordsest rajaleidjate laagrist võttis osa ka üle 50 eesti rajaleidja ja rajaleidjate juhendaja.

Rajaleidjad on adventkoguduse laste- ja noorteorganisatsioon, mille raames antakse lastele ja noortele teadmisi matkatarkustest, Piiblist, ajaloost, tehnikast ja muust.


Adventist News Network