RL 2012

Tagasivaade

Sügis ongi käes. Enamasti tähendab see seda, et saad jälle kokku hulga sõpradega, kes suve jooksul kusagil linnast ära või maalt ära või riigist ära või lihtsalt ära on olnud ning nüüd kooli ja töö alguseks tagasi koju jõudnud. Näed klassikaaslasi ja kohtud üle pika aja kiriku sõpradega. Sellistel hetkedel tasub enne suure tuhinaga sügiseste toimetuste juurde tormamist korraks aeg maha võtta ja suvi üle vaadata – meelde tuletada, mis siis õigupoolest toimuski ning mis sellest kõigest oleks väärt kraam tallele panna ja pikemaks ajaks meelde jätta. [Kui sa päris kindel pole, mida „tallele panema“ tähendab, uuri oma emalt-isalt või mõnelt muult „vanainimeselt“ – las too seletab :).] Ilma selliste mälestuste-ülevaatusteta võib juhtuda, et mõni ilus, soe ja tore sündmus läheb lihtsalt peast kaduma. Ja sellest oleks ju kahju.

Seega... siit tulevad mõned kontrollküsimused ja meeldetuletused sellesuvise rajaleidjate laagri kohta. Vaata, kas mäletad veel. Millised olid sinu eredaimad hetked tervest laagrist?

  • Kas mäletad veel, kes olid need neli tähtsat külalist, kes reede õhtul laagrisse saabusid? Kui piiblitunde oli laagri peale kokku viis ja külalisi neli, siis millisest piibliloost külalist ei tulnud?

  • Millist tegevust tähistas lauliku taga-kaanel juuresolev sümbol?

  • Kes mängisid neljapäevases öömängus kurje politseinikke?

  • Tuleta meelde, mitmele juhendajale sina Suures Veesõjas pihta said ning kumb pool lõpuks võitjaks kuulutati!

  • Kui mustaks sai sinu keel kolmapäevasel orienteerumisel?

  • Mitu uut sõpra sa leidsid? Mis nende nimed on?

  • Milleks kasutas Jaanus-Janari orienteerumise õpetamisel tooreid kartuleid?

  • Kuidas kõlas reedeõhtuse järve-kontserdi reklaamlauluke? Mäletad veel? [Reee-de-õh-tul oooo-lee-val-mis, siiiiiii-a-saa-bub täääääh-tis-seltskond. Oli ju?] Nüüd laula seda üksinda just nii nagu laagris – kõigepealt nipsud ja plaksud käima, siis hääl ja sõnad juurde. Katseta alguses normaalse häälega, siis hästi-häs-ti peenikese ja kõrge häälega, seejärel erakordselt madala häälega; seejärel nii kõvasti, kui suudad, ja lõpeta sosinaga. Kas tuli laagri tunne peale? Või ajasid hoopis kogu perele hirmu nahka :)?

  • Kui juba laulmiseks läks, ümise läbi ka laagri laul, millele Sean viisi kirjutas ja terve hulk juhendajaid sõnu tegi. Viisi meeldetuletamiseks võid lüüa Youtube’i otsingusse märksõnad „Rajaleidjate laager 2012“ ja nautida Vallo tehtud muusikavideot ka. Sõnad leiad siit:

Kõik on korras, päike paistab,

makaronid kausi sees.

Kõik on korras, vihma sajab,

nastik puhkab saunateel.

Pole vahet, mida teen, oma teel

võin loota Loojale.

Pole vahet, mida teen, oma teel

võin loota Loojale.

Laager läbi pole veel!


Kõik on korras, päike paistab,

mustikatest must on keel.

Kõik on korras, vihma sajab,

Laanemetsas hea on meel!

Pole vahet, mida teen…


Kõik on korras, päike paistab,

laager läbi pole veel!

  1. Kõige lõpuks küsi endalt olulisim küsimus möödunud laagri kohta või terve otsasaanud suve kohta: Mida ma Jumala kohta uut teada sain? Mida kuulsin piiblitunnis, jutluses või laulus ning, mis kõige tähtsam, mida ise Temaga suheldes tundsin ja kogesin? Üks rajaleidja lihtsalt ei saa teisiti, kui et küsib endalt seda küsimust ikka ja jälle!


Kui mälestused on üle vaadatud, võib õhinal-tuhinal edasi tuisata uutesse tegemistesse. Ükskõik, kas olid sel suvel laagris või mitte, näeme järgmisel suvel kindlasti, eks?! Ja äkki veel varemgi : )


Kärt Vahtramäe on Eesti adventkoguduse rajaleidjate töö juht