RL 2016

Artikkel advent.ee-s


5.–10. juulini toimus Pärnumaal Vändra vallas Samliku külas Mäe talus rajaleidjate laager. Eestimaa erinevaist paigust tuli kohale üle 100 laagrilise ning hingamispäeval käis meil ka külalisi. Üheskoos otsiti ja uuriti 10 000 põhjust, miks on hea olla kristlane.

Eesti Rajaleidjate juht Jaanus-Janari Kogerman:

- Millised on esmased muljed XXII rajaleidjate laagrist?

Fantastilised! Selle aasta rajaleidjate laager oli taaskord tõestus sellest, et koos Jumalaga on kõik asjad võimalikud. Tore oli näha seda, kuidas lapsed võtsid aktiivselt tegevustest osa ja nende silmad särasid ja juhendajate koostöö sujus suuremate probleemideta. Hea oli tunda suurt rõõmu Madise ristimisest ja Krõõda Master Guide’i tseremooniast ning kogeda iga päev, et Jumal kuuleb palveid. Laagris said tehtud paljud asjad, mis esialgu võimatuna ja ületamatuna näisid. Nii mõnigi 10 000 põhjusest sai ühe või teise laagrilise jaoks avastatud ja päriselt elavaks. Ka minu enda jaoks.

Laagri korraldusmeeskonna liige ja piiblitundide koostaja Toomas Lukk:

- Mida sa ise piiblitundide koostamise läbi õppisid?

Esiteks seda, et piiblitundide koostamine oli planeeritust märksa ajamahukam ettevõtmine, sest tahtsin leida lood, mis kõnetaksid erinevas vanuses rajaleidjaid. Teiseks – nagu laagri teemagi näitas – Jumalale tänulik olemiseks on 10 000 ja enamgi põhjust.

- Mida sa tahaksid laagrilistele eriliselt südamele panna?

Ma loodan, et see, kes on rajaleidjaks saanud, on alati rajaleidja.

Rividrilli võitja, rajaleidja Virge Järs Viljandist:

- Kui kaua oled sa rividrilli harjutanud?

Esimest korda tegin rividrilli siis, kui tulin neli või viis aastat tagasi laagrisse. Sellest alates olen osalenud kõikidel rividrilli võistlustel ja neiks eelnevalt valmistunud. Siiani oli suurim saavutus see, et tulin esimese kuue sekka.

- Kuidas järgmisel aastal edasi?

Siis tuleb viimane aasta, kus ma rajaleidjana osalen, sest saan 16-aastaseks. Kui Jumal lubab, võtan rividrillist kindlasti taas osa.

Rajaleidja Anita Erik Võrust:

- Mitmes laager see sinu jaoks oli?

Osalesin neljandat korda.

- Mis sulle laagris meeldis?

Mulle meeldisid töötoad. Minu arust mõeldakse siin kogu aeg uusi asju välja. Kõige lahedam oli ilukirja töötuba, Ly Kaasiku juhendamisel. Me õppisime temaga koos gooti kirja. Veel meeldis mulle, et saime palju märke juurde teha.

Mõõgadrilli võitja, rajaleidja Eric Richard Kogerman Viljandist:

- Kas selleks, et võita mõõgadrill, tuleb palju harjutada või olla lihtsalt osavnäpp?

Harjutada tuleb ikka ka. Oluline on palju Piiblit lugeda. Mina harjutasin kodus piibliraamatute järjekorda ja seda ka, kuidas sõrm võimalikult täpne oleks.

- Mis on mõõgadrilli juures kõige raskem?

Kõige keerulisem on üles leida väikesi, 1–2-leheküljelisi raamatuid. Näiteks Johannese 2. ja 3. kiri on hästi lühikesed.

Master Guide Krõõt Lõbus (pildil keskel):

- Kuidas sa innustaksid kõiki teisi, kellel see tee veel pooleli on?

Võtke huvilised kokku ja tegutsege koos. Mina ei oleks suutnud seda mitte kunagi üksinda teha. Kaaslastega on see huvitav ja vahva teekond.

- Mis sulle sellest rajaleidjate laagrist kõige rohkem meelde jäi?

Noorte piiblitunnid, mida viis läbi Liisu Jallai. Need olid nii toredad. Ja puudemärgi tegemine samuti – me meisterdasime ise herbaariumi, mida olen juba mõnda aega teha tahtnud!

Rajaleidjad Taali ja Vanessa Tallinnast:

- Miks tasub rajaleidjate laagrisse tulla?

T ja V: Siin näeb sõpru ja laagris on põnev.

V: Saab telgis magada.

T: Siin on vinged töötoad ja lahedad meisterdamised.

V: Saab tuletada meelde rajaleidjate reegleid ja laule ja uusi märke teha.

Suur tänu kõigile osavõtjatele vahva laagrinädala eest! Aitäh tublidele rajaleidjatele, lahketele juhendajatele, meie suurepärasele kokale Sigridile, abivalmis lapsevanematele ja igaühele, kes on hoidnud meid oma palvetes. Kõige suurem kiitus ja tänu kuulub Taevasele Isale, kelle lähedust ning erilist õnnistust võisime kogeda iga päev. Kohtumiseni järgmises rajaleidjate laagris!