RL 2022

Artikkel advent.ee-s

Paar päeva pärast askeldajate laagri lõppemist püstitasid oma telgi laagripaika rajaleidjad, liikumise 10–15-aastased ja ka vanemad osalejad. Seekordse laagri teema oli „Suurim kingitus“ ning selle egiidi all pakiti lahti erinevaid kingitusi, mille Jumal on meile andnud. Piiblitundides loeti lugusid ning mängiti mänge loodushoiu, loomakaitse, kvaliteetse ja tervisliku elu, aktiivse eluviisi ja sõpruse kohta.

Piiblitunni järel said lapsed ja noored töötubades endale uusi märke teha – iga edukalt läbitud tunni eest oli võimalik saada enda lindile uus märk. Näiteks omandati uusi teadmisi putukate, roomajate ja vulkaanide kohta.

Reedel said rajaleidjad suure heategevusüllatuse osaliseks, kui kogu laager sõitis Türi elamusparki, kus soovijad said kõrgematel ja madalamatel radadel ronida, tuubisõitu teha ning batuutidel hüpata.

Reedel olid kavas ka võistluslikumad mängud: välja selgitati sõlmevõistluse, mõõgadrilli ja marssimise parimad. Kiireimaks sõlmemeistriks sai sarnaselt eelmise aasta laagriga Eenok Randlepp, Piibli kirjakohtade kiireim rajaleidjate arvestuses oli Aleksandr Kazakov, samuti teist laagrit järjest, ning juhendajate arvestuses Merike Suits, marssimise karika pälvis Mikk Maurer.

Igal õhtul koguneti lõkke ümber, kus Krõõt Lõbus jutustas mõne õpetliku loo või juhendas laagrilisi ise lugu välja mõtlema. Hingamispäevases jutluses rääkis Krõõt eksami tegemisest, sellest, kuidas Jeesus on meie eest ühe suure lõpueksami juba ära teinud ja meil ei ole tarvis selle pärast muretseda. Krõõt kutsus rajaleidjaid üles veel rohkem oma Piiblit lugema ja Jeesuse koht uut avastama.